Zdraví a zdravý životní styl Centrum zdraví Olomouc
Vše pro zdravý život
Novinky
JARNÍ AKCE
Celkem 2200 Kč
Ušetříte 1500 Kč!
AKCE PRO PÁRY
Oba dva za 3200 Kč!

Akce platí od 1. 5. 2024 do 30. 6. 2024


Chcete žít lépe? Ukážeme vám jak!
Video ve větším náhledu spustíte zde.
Napsali o nás:
Článek: Jak změřit parazity a jak se jich zbavit
Článek: DETOXIKACE, návrat ke zdraví
Nabízíme ZDARMA
Nabízíme ZDARMA
Sledujte nás na facebooku


Očista jazyka

Očista jazyka Součást péče o dutinu ústní
Odstraňuje povlak na jazyku
Snižuje zápach z úst

Odstraňování povlaku by mělo patřit k denní hygieně, tak jako například čištění zubů.
Nejlépe je použít škrabku ráno po probuzení a přejet jemně škrabkou po jazyku několikrát od kořene až ke špičce. Povlak na jazyku totiž signalizuje přítomnost toxinů v těle. Pokud je z jazyka neodstraníme, spolknutím se vracejí do zažívacího systému. Tyto toxiny totiž poskytují vhodné podmínky pro bakteriální a kvasinková onemocnění v trávícím ústrojí a v dutině ústní. Tato nerez škrabka na jazyk, též odstraňuje nepříjemný zápach z úst.


Použití:

Uchopte konce škrabky oběma rukama. Zakulaceným koncem jemně stírejte povrch jazyka od kořene ke špičce jazyka, opakujte 5 - 7krát ráno před vyčištěním zubů. Škrabku omyjte teplou vodou a osušte.


Čištění jazyka


Jazyk je svalový orgán nacházející se v ústní dutině a obsahuje mnoho chuťových receptorů, současně se na něm vyskytují také reflexní zóny, přesně tak, jako např. na nohou. Na jazyku se nachází mapa orgánů, reflexně spojená s orgány v těle. Člověk by si mimo zubů měl také pravidelně čistit jazyk a to ze stejných důvodů, proč si čistí zuby. Na tomto svalovém orgánu se usazuje mikrobiální povlak (součástí jsou toxiny, které se tvoří přes noc), a proto je důležité ho odstraňovat. Potlačené emoce, stres a přebytek informací, nepotřebných pro mozek, se často mění na sliz. Na tato fakta poukazuje indická medicína – ájurvéda i tradiční čínská medicína. Diagnostika podle jazyka je rozvinutý systém ve východní medicíně, kde se tento orgán považuje za vizuální bránu těla.

Jednotlivé oblasti jazyka odrážejí stav tělesných částí. Například špička jazyka odpovídá srdci, část mezi špičkou a středem patří plícím, střed jazyka přísluší žaludku a slezině, strany potom játrům a žlučníku a na kořeni jazyka se nacházejí ledviny. Pečlivá analýza barvy a tvaru těla jazyka, barva, tloušťka a rozmístění povlaku, různých abnormálních pupínků a prasklin, může dosti dobře informovat o povaze a způsobu vzniku nemoci.

Někteří lidé mají už na pohled úplně bílý jazyk, ale to není v pořádku. Čím více slizu a čím bělejší jazyk, tím více je organizmus zanesený odpadem. Zdravému tělu dominuje růžovo - oranžový jazyk.

Očista jazyka ovlivňuje zdraví i dech. Jeho pravidelná hygiena zlepšuje funkci srdce, plic, ledvin, jater, slinivky a celého zažívacího ústrojí, mnohem lépe budou fungovat i chuťové buňky. Jazyk by se měl čistit pravidelně jednou až dvakrát denně, přibližně 2 - 3 minuty. Díky pravidelnému čištění se dá vyhnout zánětům krku či mandlí a tímto způsobem se dají uvolnit také nezpracované emoční tlaky. K očistě je nejlepší použít speciální škrabku přímo k tomu určenou, která se používá ve směru od kořene jazyka až k jeho špičce.


Chci se objednat


úvodní stránka


Kontakt
Rychlý kontakt
Centrum zdraví Olomouc
Chválkovická 60, Olomouc
Telefon: (+420)  725 404 001
© Centrum zdraví Olomouc    Web: www.centrumzdraviolomouc.cz